whatsapp

Yazı

Uzaktan Eğitim Yazılımı Nasıl Kurulur?

Uzaktan Online Eğitim Yazılımı ve Sistem Kurulumu hakkında aşağıda bir takım bilgiler yer almaktadır.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kurulurken her yerde geçerli olabilecek bir çok önemli maddeyi sizler için listeledik.

 1. Sunucu (Alt yapı) hazırlıkları
  Mutlaka uzaktan eğitim sisteminin çalışabilmesi için kurumunuza ait veya bulut sistemleri üzerinde bir depolama ve uygulama çalıştırmak için alt yapısal anlamda desteğe ihtiyacınız olacaktır. Bu sunucu üzerinde online eğitim sisteminizin çalışacağı WEB sitesi ve uzaktan eğitim platformu kurulacaktır. Kurulum öncesinde sunucu üzerine de bir takım paketler kurulmaktadır. Veritabanı, servis sağlayıcısı, depolama ayarları, host ve dns ayarları gibi.
 2. Online Eğitim Sistemi
  Yazılım yukarıda belirtildiği gibi sunucu üzerine kurulduktan sonra artık siz bu sistem üzerinde istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Yetkili yönetici hesabınızla sisteme giriş yaparak eğitmen listesinizi ve eğitim alacak olan kişilerin yetki gruplarını ayarlayabilirsiniz.
 3. Planlama ve Uygulama
  Aslında buradaki en önemli madde bizce 3. maddedir. Çünkü alt yapı bir kere ayarlanır. Kurulum bir kere yapılır. Bu işin sürekliliği ve sürdürülme işlemi güncel tutulması gereken bir işlemdir. Yani sizin Ders isimleriniz, ders kodlarınız, ders katılacak kişi sayıları, dersi alacak öğrencilerin sayıları, ders içerikleri, soru bankaları, içerik duyuruları v.b bir çok etkinlik bu planlama ve uygulama aşamasında gerçekleştirilir.
 4. Yedekleme ve Güncelleme
  Bu bölümde ise artık günlük, haftalık, aylık veya dönemsel olarak yedekleme senaryolarını belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca yazılımsal güncellemeleri de takip ederek yeni bir özellikten de faydalanabiliyorsunuz.